איך מצפים עוגת שוקולד

Posted on - 27 בדצמבר 2013 / Author - odelya2013 / Category - כללי

כאמא לשלוש ונשואה לאחד, אני אופה בכל שנה לפחות ארבע עוגות יום הולדת – וכל אחת מהן צריכה להיות הכי יפה, הכי טעימה והכי כזו שעוד לא היה לאף אחד בגן או בכיתה. ככה יצא שבלי לשים לב הפכתי למאסטר יודה של עוגות יום ההולדת (לפחות בעיני האמהות האחרות), ואספתי לי מאגר מכובד של שיטות וטיפים ליצירת עוגת יום ההולדת המושלמת.

כדי לתת לכם את כל התורה (או לפחות חלק גדול ממנה) בלי להכניס אתכם למטבח המבולגן ערב יום החגיגה, החלטתי לחלוק אתכם שלושה מתכונים לעוגות חגיגיות, בשלוש רמות קושי שונות – קל, בינוני ולמתקדמים – והכל עם מדריך מצולם.

תחנת הבסיס היא עוגה כמו של פעם, בציפוי שוקולד מבריק וסוכריות. הכי פשוטה להכנה, גם אם מעולם לא אפיתם; התחנה השנייה תהיה עוגה בצורה – אני בחרתי בספרה אבל אפשר באותה שיטה להכין עוגת דובי, רכבת או כל צורה שעולה על דעתכם; ותחנה שלישית ואחרונה – בצק סוכר, טכניקת ציפוי וקישוט שמיועדת למי שיש לו כבר קצת ניסיון וקצת ביטחון. נתחיל עם משהו בסיסי (אך מרשים), ומכאן אפשר לשכלל את הידע והטכניקה ולהפליג למחוזות רחוקים.

בתוך שלוש העוגות מסתתרת אותה עוגת שוקולד בסיסית. אחרי הרבה מאוד ניסיונות והתאמות, זו העוגה שהכי עובדת בשבילי. היא יציבה, גבוהה, נוחה לחיתוך ולציפוי, קלה מאוד להכנה והכי חשוב – טעימה.

Call Now Button